IV Konferencja Biologii Molekularnej

W dniach 26-28.03 2015 r. odbyła się IV Konferencja Biologii Molekularnej. Jak co roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odwiedzili również studenci z "Nobla". Katarzyna Lichańska i Alicja Cieślewicz zaprezentowały plakat na temat zastosowania metody cross-linkingu w badaniach białek, natomiast Anna Sawicka przedstawiła wyniki uzyskane w trakcie letniej szkoły w Wiedniu - układ wykorzystujący pułapkowanie optyczne do badań nad pojedynczymi cząsteczkami DNA.

W trakcie trzydniowej konferencji wysłuchałyśmy kilkunastu prezentacji studenckich i dwóch wykładów profesorskich. Znalazł się również czas na poznawanie bardzo rozkopanej Łodzi (remonty, remonty, remonty!) oraz - oczywiście - słynną już imprezę konferencyjną w klubie Pewex.

Zdjęcia z wyjazdu można znaleźć w Galerii.

Data opublikowania: 11.04.2015
Osoba publikująca: Anna Sawicka