Koło Studentów Biofizyki "Nobel"

Koło Studentów Biofizyki powstało w roku powstania kierunku biofizyka na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (2003 r.) z inicjatywy nowych, chętnych do działania studentów biofizyki.

Koło powstało, aby zrzeszać młodych, aktywnych ludzi, którzy poza zdobywaniem wiedzy z zakresu biofizyki, chcą również zdobyć doświadczenie w pracy w grupie, organizowaniu spotkań naukowych i rozwinąć swoje zainteresowania.

Koło Studentów Biofizyki za cel stawia sobie propagowanie wiadomości na temat biofizyki jako dziedziny nauki. Ważnym aspektem działania Koła jest promowanie kierunku studiów, jakim jest biofizyka. Kierunek ten jest jedynym takim w Polsce i posiada status kierunku unikatowego. Celem Koła jest także indywidualny rozwój każdego z członków oraz integracja studentów wszystkich roczników.