Regulamin Uczestnictwa w Studenckim Salonie Naukowym

 

1. Organizatorem Studenckiego Salonu Naukowego jest Koło Studentów Biofizyki „Nobel" działające przy Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Biotechnologii „MyGen".
 
2. Konkurs jest skierowany do studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warunkiem czynnego uczestnictwa jest przygotowanie 15‑minutowego wystąpienia dotyczącego zagadnień związanych z tematyką dydaktyczną WBBiB i przesłanie abstraktu swojego referatu wraz z kartą tytułową jako plik w formacie pdf na adres ssn.nobel@gmail.com co najmniej 10 dni przed terminem sesji, w której ma on zostać wygłoszony. 
 
3. Karta tytułowa powinna się znaleźć na początku dokumentu, a jej szablon jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Koła pod adresem http://www.nobel.wbbib.uj.edu.pl/pliki-do-pobrania. Powinna ona zawierać imię i nazwisko uczestnika, rok i kierunek studiów, temat referatu oraz adres e‑mail i telefon kontaktowy. W karcie można tej wpisać preferowaną przez siebie sesję (miesiąc od stycznia do maja) i kolejność wystąpienia (cyfry od 1 do 5). Przyporządkowanie uczestników do poszczególnych sesji miesięcznych będzie się odbywało zgodnie z napływem abstraktów. Wybór sesji ma charakter preferencji i ostateczną decyzję podejmuje organizator. W przypadku braku miejsc w danej sesji uczestnik zostanie wpisany na najbliższe wolne miejsce.
 
4. Weryfikacja merytoryczna abstraktów oraz ułożenie referatów w czasie sesji będzie się odbywać 7 dni przed daną sesją SSN, a kwalifikacja do konkursu oraz plan spotkania zostanie wysłany do każdego z uczestników drogą e‑mailową.
 
5. Głosowanie na najlepszy referat będzie się odbywać na każdym spotkaniu po zakończeniu sesji referatowej. Osoba o przeważającej ilości głosów otrzymuje nagrodę oraz zostaje zakwalifikowana do sesji finałowej, która odbędzie się w czerwcu. Zwycięzca sesji finałowej również zostanie wyłoniony podczas głosowania. W przypadku remisu decyzję podejmuje Opiekun Koła Studentów Biofizyki „Nobel", bądź wyznaczony przez niego pracownik naukowy Wydziału.
 
6. Każdy głos jest sygnowany numerem, który uprawnia do udziału w losowaniu nagród dla publiczności. Nagrody będą losowane dwukrotnie (na 3. i 6. spotkaniu). Każdy oddany głos zwiększa prawdopodobieństwo wygrania atrakcyjnych nagród. Warunkiem otrzymania nagrody jest okazanie zwycięskiego numeru (fragment karty do głosowania).
 
7. Informacje na temat dat i miejsc spotkań można znaleźć na Facebook'u https://pl-pl.facebook.com/ksbnobel, stronie internetowej Koła oraz na plakatach.